Cal contracte per llogar un pis?

Hola, em dic Júlia i voldria saber que si es necessita contracte per llogar un pis. Gràcies 

Hola Julia, gràcies per la teva consulta. No és imprescindible, ja que el contracte de lloguer verbal és un contracte legalment reconegut segons l’article 1547 del Codi Civil. Aquest tipus de contracte té certes característiques, que en no trobar-se redactat mitjançant document poden arribar a impedir la responsabilitat a l’inquilí, fins i tot en el pagament de la renda.

Per això sempre és recomanable concretar les obligacions i els drets de les parts del contracte per escrit.

Pots sol·licitar més informació per mail a consultoriojuridico@pluslegal.es.

Deixa una resposta

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen + 3 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.